Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja również mam ten projekt. Planuję na wiosnę ruszyć z budową. Co do kosztów jeżeli zamknęłyby się w kwocie 120 tys. przy wykończeniu bez ekstrawagancji i luksusów cieszyłbym się. Ale ostateczne koszty można policzyć dopiero po zakończeniu budowy według zasady - podczas budowy zawsze można coś jeszcze zmienić lub zrobić z lepszych materiałów.

Proponuję kontakty w tym dziale pod tym właśie hasłem - 06.

pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty jak w projekcie-chudy beton+ława(zbrojona 6 prętów fi12 o 2 więcej niż w projekcie wydatek niewielki, a pewność solidnych fundamentow większa - działkę mam na lekko opadającym zboczu)+bloczki betonowe+izolacja pozioma.

Strop również wg projektu drewniany chociaż drewno jest dość drogie, ale przy rozsąnych przekrojach ma być taniej niż betonowy.

pozdrowienia Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum Tommco .

Jakiej wysokości ściankę kolankową i jakiej budowy zastosowałeś przy podwyższaniu dachu? Czy wiesz jak wpłynie to na koszty budowy w stosunku do projektu oryginalnego?

Ja planuję garaż wolno stojący. Na razie zastanawiam sie czy ruszać z budową w tym roku ponieważ mam problemy z prądem. Jestem na razie jedynym chętnym do przyłaczenia do sieci w okolicy, a do transformatora mam 120m. Zakład zaproponował nawet żebym sam opłacił doprowadzenie linii do działki za bagatela około 12tyś., a oni chętnie wtedy linię przejmą. Wspomnę jeszcz, że nie ma mowy o rozliczeniach prądem w ramach zwrotu kosztów. Ale to właściwie nie na temat.

pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplam fundament 12cm stropianu od zewnątrz (przedłużenie ocieplenia ścian), natomiast na stropianie zastosuje najprawdopodobniej dodatkowo folię hydroizolacyjną. Pod podłogą zwiekszam stropian do 10cm ( ale nie jestem jeszcze tego pewien).

Sciana betonowa 20cm ponad teren spotkałem i myślę że to jedna z metod (zbrojenie nie jest chyba konieczne jeśli beton bedzie zrobiony wg recepty, a nie z samego piachu) , ja zdecyduję sie na bloczki betonowe.

Jesli nie stosujesz chudego betonu dopilnuj pełnego otulenia betonem zbrojenia, ażeby zbrojenie nie lezało na podsypce.

pozdrawiam Pawel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że 7-10cm będzie wysarczające. przecież od strony gruntu nigdy nie bedziesz miał ujemnej temeratury. Nie słyszałem o dodatku granulu stropianu do posadzki, ale jeśli nie ucierpi na tym wytrzymałość to czemu nie.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną ruszam z budową D06. Pomysł na fundament wyczytałem w Muratorze. Zmodyfikowany typ "chłopski". Wykop obłożony folią, do folii przyklejony polimerami styropian. To wszystko zalewamy betonem z gruchy, mając równocześnie ocieplenie i izolację przeciwwilgociową fundamentu. Wstępnie koszt fundamentów wyliczyłem na 5500. Jakie są wasze wyliszenia? Jeśli ktoś buduje D06 w okolicach Łodzi z betonu komórkowego , to może razem wynegocjujemy lepszą cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedź do Pawlla

chciałbym coś dowiedzieć się bliżej na temat twoich kosztów doprowadzenia prądu, ja mam podobnie, ale od 2001 roku obowiązuje nowe prawo energetyczne, które mówi, że zakład energetyczny ma obowiązek doprowadzić ci do płotu prąd w cenie 90 zł* liczba kilowatów zadeklarowanych we wniosku ( ja np zadeklarowałem 13KWh *90 tj prawie 1200 zł(teraz nie wiem czy obowiązuje ta ustawa czy nie - pytałem się "prywatnie" kierownika oddziału energetyki, to powiedział otwarcie, że jeżeli mam atrakcyją cenę działki (jeszcze przed zakupem) to mam kupować a cena prądu nie powinna mnie przekroczyć 6000zł (w tym projekt linii) Pozdrawiam TomekS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...